Zobacz opinie

Instruktorzy

Bartłomiej Majcherkiewicz

Bartłomiej Majcherkiewicz
chief paddling officer

Współzałożyciel Akademickiego KlubuKajakowego Panta Rei w Poznaniu. Wieloletni członek władz klubu, piastował dwukrotnie funkcję głównego szkoleniowca AKK Panta Rei. Organizator, współorganizator i prowadzący na ponad setce imprez kajakowych. Absolwent specjalistycznych kursów raftingowych Międzynarodowej Federacji Raftingu i Tyrolskiego Stowarzyszenia Raftingowego. Uprawia aktywnie kajakarstwo traperskie, zwałkowe oraz górskie, przepłynął już tysiące kilometrów. Komandor wyprawy kajakowej Laponia 2010. Uczestnik Akademickich Mistrzostw Polski w kajakarstwie górskim. Instruktor Rekreacji Ruchowej o specj. kajakarstwo, Przodownik Turystyki Kajakowej PTTK, Instruktor Kajakarstwa Turystycznego PZKaj. Z zawodu socjolog, poza kajakami pracuje od kilku lat w branży reklamowej i marketingowej. Zapalony gitarzysta + śpiewać każdy może... :-)

 

Olo Dobrzański

Olo Dobrzański
Canyoning Schwarzkarakter

Prawdziwy czarny charakter polskiej sceny kanioningowej. 10 lat w kanionach, ponad 60 wypraw i wyjazdów w różne rejony kanioningowe, ponad 300 przeprowadzonych akcji. Znienawidzony przez (prawie) wszystkich, wyłącznie tępy upór, ślepo zorientowany wyłącznie na własne cele, zero bajek i sentymentów, lojalny tylko wobec siebie. Aktualnie jeszcze członek Speleoklubu Dąbrowa Górnicza, choć nie ukrywa że uczuciowo związany jest jedynie z klubowym magazynem.  Ciemne partykularne interesy spowodowały że udziela się w Komisji Kanioningowej PZA, gdzie zanudza wszystkich tri-lonżem i węzłem yosemite.  Wcześniej zajmował się lotnictwem ultralekkim i taternictwem jaskiniowym. Aktualnie poza kanionami profanuje wspin letni i lodowy, streetluge i zimowy freeride.

 

Bartosz Jankowski

Bartosz Jankowski
white water manager

Zapalony kajakarz górski i freestylowy. Ma na koncie wiele rzek górskich do WW 5 włącznie, od Włoch po Norwegię, ale nie stroni od przyjemności pływania na spływach nizinnych, gdzie można wspaniale wypocząć i poznać nowych ludzi. Finalista zawodów kajakowych rangi krajowej, sędzia PZKaj i Instruktor Rekreacji Ruchowej spec. Kajakarstwo. Od 2007 roku szkoli w zakresie kajakarstwa, postępy podopiecznych sprawiają mu ogromną przyjemność. Kto by nie lubił takiej pracy:) 

 

Przemysław Pawlikowski

Przemysław Pawlikowski
via ferrata officer

Wspinacz w szerokim tego słowa znaczeniu. Wspina się od 15 lat po sportowych drogach o wycenie do -X włącznie. Porusza się po dużych ścianach Tatr zimą i latem (np. Filar Ganku VI+, Tatry zimą) i Alp (np. The Beauty and the beast VII-, Gesause). Uprawia także narciarstwo wysokogórskie od 13 lat (udział w około 150 imprezach  poświęconych tej dyscyplinie na terenie Polski, Słowacji i Czech). Biega po górach: startował w ultra maratonach takich jak Chudy Wawżyniec (2012) 55km 6 miejsce, Ultra granią Tatr 75km (2013) - 32 miejsce, Ultra Maraton 7 dolin (2013) - 64 miejsce, Bieg Rzeźnika (2012) - 13 miejsce. Ukończył Akademię Wychowania Fizycznego w Krakowie na wydziale WF. Od 2003 roku jest aktywnym ratownikiem TOPR. Od kilku lat szkoli ludzi w zakresie turystki letniej.

 

Kuba Poburka

Kuba Poburka
kanioning officer

ratownik TOPR (od 2004r) , kanioningowiec, paralotniarz ,członek założyciel Tatrzańskiego Stowarzyszenia Kanioningowego, ski-alpinista, uczestnik rajdów multidyscyplinarnych salomon-trophy i adventure-trophy, taternik

 

Mateusz Wojdas

Mateusz Wojdas
white water manager

Pasjonat i instruktor kajakarstwa górskiego z Wrocławia, spędzający na wodzie każdą wolną chwilę. Dociekliwy i ciągle rozwijający swoje umiejętności z zakresu kajakarstwa , pierwszej pomocy i technik linowych. Na suchym lądzie student i sympatyk zwierząt. Prywatnie lubiący gotowanie i zajęcia typu DIY z każdej dziedziny. Na spływach często występuje w roli złotej rączki: mając pod ręką sznurowadło, jest w stanie w razie potrzeby skonstruować prowizoryczny helikopter.

 

Marcin Powroźnik

Marcin Powroźnik
white water manager

Człowiek – instytucja. Współtworca i przez blisko 10 lat kierownik obozu szkoleniowego dla kajakarzy górskich Białka Szkoleniowa.  Uczestnik wielu wypraw kajakowych na najtrudniejsze rzeki Europy. Ratownik WOPR. Miłośnik gitarowania oraz ognisk wyższych od niego samego. Nie je słodyczy. Żadnych. Członek Akademickiego Klubu Turystyki Kajakowej Bystrze z Krakowa.

 

Jakub Borucki

Jakub Borucki
white water manager

Od kilku lat związany z Akademickim Klubem Kajakowym Panta Rei z Poznania. Organizator Poznańskiej Kajakowej Masy Krytycznej - spływu Wartą dla 250 osób oraz Wakacji w Kajaku - cyklu spływów studenckich. Współorganizator wyprawy
kajakowej Laponia 2010. Ukończył szereg szkoleń z kajakarstwa górskiego oraz ratownictwa przedmedycznego. W mieście kajak zastępuje rowerem, co czasami pozwala mu być w kilku miejscach naraz ;) Poza sportami zgłębia tajniki logistyki i zajmuje się optymalizacją przepływów (nie tylko wody:)

 

Ania Chęcińska

Ania Chęcińska
co-working trainer

Dziennikarz z wykształcenia, choć zawodu tego już nie uprawia. Absolwentka szkoły trenerskiej ( Akademia Treningu i Psychoedukacji) i studiów podyplomowych Psychologia w Zarządzaniu (UAM) oraz licznych treningów interpersonalnych. Przez ostatnie 7 lat związana z Kompanią Piwowarską; z działem HR i działem Szkoleń. Obecnie trener wolny strzelec - w zgodzie ze swoją naturą:) Specjalizuje się w tematyce związanej z relacjami międzyludzkimi (istota komunikacji, budowania relacji z klientami, obsługa klienta), zasobami ludzkimi (rozwój pracowników, kultura organizacyjna z elementami zarządzania wynikami pracy, budowanie kultury leadership w organizacji) i równowagą między psyche i soma (radzenie sobie ze stresem/techniki relaksacji). Nad tym ostatnim mogłaby cały czas pracować w otoczeniu wody i sprzyjającego wiatru, ćwicząc ślizgi i zwroty; jednym słowem oddając się swojej ukochanej pasji – windsurfingowi:)

 

Piotr Poleski

Piotr Poleski
game creator

Zarażony kajakarstwem członek AKK Panta Rei. Po godz. 16 zdejmuje z siebie resztki powagi, by oddawać się zajęciom tak niepoważnym jak bieganie po przeszklonym pokoju za małą czarna piłeczką (squash), próbowanie odgadnięcia, co kryje się za hasłem „W Portugalii zaczyna się w Hiszpanii” (krzyżówki z „Przekroju”) czy gorączkowe usiłowanie sprzedania większej ilości fasoli niż zgromadzeni przy piwku znajomi (gry planszowe). Na dodatek bardzo lubi brzmienie języka niemieckiego!

 

Nasi instruktorzy to profesjonalnie wyszkolona kadra z największych i najwazniejszych akademickich klubów kajakowych. Osoby z ogromnym doświadczeniem w kajakarstwie górskim, certyfikowane wieloma kursami z zakresu kajaków górskich, raftingu i ratownictwa na wodach szybko płynących. Pracują dla nas najlepsi ludzie w Polsce. Tematami wspinaczkowymi (via ferraty) oraz kanioningiem zajmuje się osobna grupa ludzi, wyspecjalizowana na najwyższym poziomie w tych właśnie sportach: instruktorzy wspinaczki, grotołazi, ratownicy TOPR. Jakość naszych wyjazdów wynika w dużej mierze z profesjonalizmu naszego zespołu.