Zobacz opinie

Kajaki morskie CHORWACJA 7 dni / Cena od 1999 zł Powrót

Kondycja Adrenalina Malowniczość Impreza

Chorwacja dla aktywnych? O tak! Zamiast wylegiwać sie na plaży w zatłoczonym kurorcie, zwiedź z nami w kajaku dzikie zakamarki wyspy Rab, malownicze i puste zatoczki, ciesz się krystalicznie czystą wodą, pewną pogodą i zróżnicowanym krajobrazem. 

 

Super przygoda - polecam wyjazd; fajni ludzie świetna organizacja:)

ŁUKASZ / 2016-07-30

 

 

KAJAKI CHORWACJA 7 dni

Jeśli kochasz słońce i upały*, a przy tym lubisz spędzać urlop aktywnie, niekoniecznie tłocząc się w turystycznych mekkach, to mamy dla Ciebie coś w sam raz. W czasie wyjazdu nie tylko nacieszysz się niezwykłymi widokami, ponurkujesz w czystych, dziewiczych zatoczkach, ale też zdrowo się nawiosłujesz, by poczuć, że żyjesz:)

 

kanadyjki pneumatyczne - największa radość ze spływu! Wyjazdy raftingowe w Alpy, to świetna zabawa w gronie zakręconych ludzi. Podczas raftingu w Dolinie Salzy można spróbowac także hydrospeedu! Wrażeń dostarcza także piesza wycieczka na wodospady Wasserlochklamm.

 

Kajakową wyprawę pod okiem doświadczonych instruktorów rozpoczniemy od szkolenia i warsztatów poświęconych bezpieczeństwu kajakowania na otwartych akwenach. Choć większość czasu spędzimy płynąc wzdłuż brzegu wyspy Rab, mogą zdarzyć nam się  odcinki zupełnie otwartej wody. Dlatego nauczymy was m.in. - o tak - wchodzić do kajaka po wywrotce na głębokiej wodzie:).

Poruszamy się systemem traperskim - swoje rzeczy wieziemy w obszernych lukach bagażowych. Nocujemy zaś na zmianę na cywilizowanych kempingach i dzikich zatoczkach. Czyli: przygoda:). Pełną listę potrzebnego do zabrania sprzętu otrzymacie po przesłaniu zgłoszenia.

*tych największych upałów staramy się uniknąć, proponując Wam wyjazd pod koniec czerwca i we wrześniu. W szczycie sezonu jest zdecydowanie za gorąco:).

 

 • Chcesz wiedzieć więcej o tym jak i gdzie śpimy? Sprawdźcie zakładkę NOCLEGI.
 • Dojedź z nami lub sprawdź inne opcje w zakładce DOJAZD.
 • Masz pytania? Nie wiesz czy dasz radę? Sprawdź zakładkę FAQ lub skontaktuj się z nami.
 • Chcesz się zapisać? Wybierz datę w zakładce TERMINY i kliknij "ZAPISZ SIĘ" - zostaniesz przeniesiony do formularza zgłoszeniowego. 

 

W pigułce:

 • chorwackie wybrzeże Adriatyku
 • zdumiewająca krajobrazowo wyspa Rab z klifami o wysokości nawet 100 metrów
 • dziewicze zatoczki - opcja snorkelingu
 • ciekawe zabytki 
 • codziennie inny nocleg 
 • szkolenie z kajakarstwa morskiego i bezpieczeństwa
 • opieka instruktorów i kompletny sprzęt kajakowy

Szczegóły w zakładce PROGRAM. 

W cenie:

 • 5 dni aktywności na wodzie
 • 6 noclegów -  noclegi na kempingach, 1-2 noclegi "na dziko"
 • nowoczesne kajaki wyprawowe oraz sprzęt asekuracyjny
 • opieka wykwalifikowanych instruktorów: kajakarzy morskich
 • ubezpieczenie NW i KL (sporty wysokiego ryzyka)
 • składka na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny
 • film z wyjazdu dla każdego!

 

Cena nie obejmuje:

 • dojazdu (płatny dodatkowo + 400 zł)
 • wyżywienia (codziennie dostęp do sklepy i/lub restauracji)

Pytania?

Zapraszamy do zapoznania się z warunkami uczestnictwa.

 

Próg w Wildalpen, naturalny tor kajakowy

 

przerwa na lunch

 

sprzęt już gotowy

 

Każdego dnia zwiększamy poziom trudności, cały czas gwarantując uczestnikom 100% bezpieczeństwa.

 

BEZPIECZEŃSTWO

Na naszych zagranicznych spływach/wyprawach podczas 5 minionych sezonów gościliśmy już ponad 2500 osób. Na 4-6 uczestników przypada 1 instruktor / ratownik, doświadczony kajakarz górski / morski. Bezpieczeństwo jest naszym priorytetem, a historia dowodzi skuteczności.

 • Dzień 1 - NIEDZIELA

Wyjazd z Katowic o godz. 8:00. Przyjazd do miejscowośći Jablanac nad Adriatykiem w godzinach wieczornych (nocnych). Pierwszy nocleg w hotelu lub kwaterze prywatnej (pokoje, apartamenty).

 • Dzień 2 - PONIEDZIAŁEK 

Rozpoczynamy od szkolenia i zabaw na wodzie przy plaży. Nauczycie się, jak poruszać się w kajaku morskim / wyprawowym, czego należy się wystrzegać i jakie praktyki są najlepsze, by efektywnie i bezpiecznie podróżować. Przećwiczymy sobie także różne scenariusze na wypadek wywrotki:). Po południu wyruszamy już na właściwy szlak i wykonujemy skok na wyspę Rab. Nocleg w zatoce Mag. Odcinek dzienny - ok. 6 km.

Camping Saggraben 

Impreza ogniskowo-muzyczna 

 

 • Dzień 3 - WTOREK

W godzinach porannych wyruszamy w trasę wzdłuży wyspy Rab. Strona północno-wschodnia wyspy to gołe skały, wysokie wzniesienia i klify. Część południowo-zachodnia jest bardziej zalesiona, z dużą liczbą gościnnych dla kajakarzy zatok. Zatrzymujemy się w miejscowości Rab na zakupy i zwiedzanie (ładne, stare miasteczko, wszystko z kamienia, wąskie uliczki, widok ze wzgórza na morze). Płyniemy dalej do miejsca noclegowego na półwyspie Kalifront. Odcinek dzienny - ok. 24 km.

 • Dzień 4 - ŚRODA

Naszym pierwszym przystankiem  jest wysepka Maman, z fajnym miejscem do snorkelowania. Kolejne na trasie jest miasteczko Supetarska Draga, w którym uzupełnimy niezbęne zapasy. Zwiedzimy również samotną mini-cerkiew z XVII wieku. Naszym celem na dziś jest półwysep Lopar, charakteryzujący się odmiennym od dotychczasowego krajobrazem, z piaszczystą plażą i bardziej bujną roślinnością. Odcinek dzienny - ok. 22 km.

 

   

 

 • Dzień 5 - CZWARTEK

Dzisiaj wykonujemy skok w bok i oplywamy wyspę Sveti Grgur. Na wyspie są ruiny opuszczonego łagru, po którym można swobodnie chodzić. Nie ma tam żadnej obsługi, strażników, miejsce wydaje się zupełnie opuszczone. Jest tam sporo dziwnych budowli i konstrukcji (np. ogromny betonowy lej na zboczu wzgórza widoczny z wielu kilometrów albo skały ułożone w wielki napis „Tito”, również widoczny z wody). Po zwiedzaniu opływamy wyspę dookoła i wracamy do innej zatoczki na półwyspie Lopar. Dzisiejszy odcinek - ok. 16 km.

 

 • Dzień 6 - PIĄTEK

Rozpoczynamy od wizyty w sklepie, w miejscowości Lopar. Potem płyniemy ok. 15 km nieprzerwanie wzdłuż ściany klifów Kamenjak, z jedną tylko zatoczką, gdzie można wyjść na ląd. Nocujemy w zatoczce Mag, tym samym zamykając nadjłuższym odcinkiem (ok. 27 km) pętlę wokół wyspy Rab.

 

Kanion Salzy  Kanion Salzy 

 

 • Dzień 7 - SOBOTA

Zaraz po śniadaniu wyjeżdżamy do Polski przez Słowenię, Austrię i Czechy, by zameldować się w kraju w godzinach wieczornych.

 

Kanion Salzy  Kanion Salzy 

NOCLEGI

Pierwszą i ostatnią noc spędzimy w miejscowości Jablanac na wybrzezu kontynentalnym w kwaterach prywatnych lub hotelu. Jablanac to urocza miejscowość z malutką mariną położona nad samym morzem. 

Kolejne noce spędzimy w namiotach (nalezy posiadać własny sprzęt biwakowy) nocując na campingach lub w dzikich zatoczkach (założenie noclegów na przemian cywilizowanych i dzikich). Oprócz tego codziennie na postojach dostęp do pryszniców na plażach publicznych. 

Niektóre kempingi wyposażone sa w baseny ze słodką wodą. 

Dostęp do sklepów i restauracji minimum co drugi dzień. Warto mieć ze sobą niepsujące się jedzenie na pierwsze minimum pierwsze 3 dni. 

 

Camping Saggraben 
Impreza ogniskowo-muzyczna 

Wybierz czy chcesz dojechac na wyjazd własnym autem czy też za pośrednictwem oferowanego przez nas transportu! 

DOJAZD z NAMI

Umożliwiamy łatwy dojazd z Gdańska, Poznania, Wrocławia, Warszawy i Katowic. 

Etap 1 - do Katowic docieracie we własnym zakresie, polecamy Polskiego Busa lub coraz szybsze pociągi. 

Etap 2 - z Katowic do Chorwacji zabiorą Was komfortowe 9-osobowe busy. czas podróży - ok. 14 h. 

 

Nasze busy startują z Dworca PKS w Katowicach zbiórka o godz. 08:45.  Wyjazd o godz. 09:00

Dla terminu 1-ego w niedzielę 8 lipca 2018 r.

Dla terminu 2-ego w niedzielę 2 września 2018 r.


Koszt dojazdu w obie strony z Katowic to 400 zł. Opcję dojazdu można zaznaczyć podczas wypełniania formularza zgłoszeniowego.

 

W drogę powrotną z Chorwacji wyruszamy w sobotę o godz. 8:30, planowany przyjazd do Katowic - 22:30.

 

DOJAZD WŁASNY

Impreza Start Koniec Dni Cena od
Lipiec
Kajaki MORSKIE Chorwacja 7 dni [H1] 08-07-2018 14-07-2018 7 1999 zł Zapisz się! Zapisz się!
Wrzesień
Kajaki MORSKIE Chorwacja 7 dni [H2] 02-09-2018 08-09-2018 7 1999 zł Zapisz się! Zapisz się!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Kajaki morskie wycieczka do Chorwacji o charakterze wyprawy. Spływ traperski z bagażami w obszernych lukach naszcyh pięciometrowych jedynek. Opływ wyspy Rab to szansa dla poznania Chorwacji niezatłoczonej, dzikiej, pięknej przyrody z dala od pełnych od turystów miasteczek.