Zobacz opinie

Majówka 2018 / Cena Od 1699 zł Powrót

Kondycja Adrenalina Malowniczość Impreza

Najbliższy długi weekend majowy 2018 liczy sobie aż 9 dni! Nasza propozycja wykorzystuje go maksymalnie, stąd po raz pierwszy na jednym wyjeździe odwiedzimy dwa regiony słoweńskie Bovec i Bled, dwie duże rzeki Socę i Savę, a jakby tego było mało, zwiedzmy Skocjańskie Jamy i wykąpiemy się w Adriatyku w słoweńskim Piranie. 

 

Fantastyczna majówka! Oderwanie się od szarej rzeczywistości i duża dawka adrenaliny gwarantowane. Profesjonalizm i doświadczenie instruktorów przekładają się nie tylko na fantastyczną zabawę, ale również na pełne bezpieczeństwo na wodzie! Polecam wszystkim, którzy lubią nowe wyzwania i są znudzeni ofertą tradycyjnych biur podróży!

AGNIESZKA / 2015-05-08

 

 

kanadyjki pneumatyczne - największa radość ze spływu! Wyjazdy raftingowe w Alpy, to świetna zabawa w gronie zakręconych ludzi. Podczas raftingu w Dolinie Salzy można spróbowac także hydrospeedu! Wrażeń dostarcza także piesza wycieczka na wodospady Wasserlochklamm.

 

W programie czekają Was oprócz raftingu piesza wycieczka nad wodospad Savica, pobyt w słynnej górskiej miejscowości - Bled z jeziorem i zamkiem, przejście kanionu Vintgar, wjazd kolejką górską na szczyt Vogel, z którego rozciąga się wspaniała panorama masywu Triglavu (2864 m n.p.m). Następnie ogromne Skocjańskie Jamy, cudny nadmorski Piran i na deser Bovec - górska kamerlna stolica Słowenii z wodospadem Boka, kolejką na Kanin i jeziorkiem Virje.
 

 

 

W pigułce:

 • Atrakcje rejonu Bled i rzeka Sava Bohinjka
 • Atrakcje rejon Bovec i rzeka Soca
 • Skocjańskie Jamy
 • wybrzeże Adriatyku - kąpiel i wycieczka rowerowa po półwyspie Piran
 • 7 dni, 6 noclegów w pokojach hostelowych o wysokim standardzie
 • śniadania w cenie!
 • stopniowalna trudność - codziennie zwiększamy prędkość
 • idealny dla początkujących - poradzą sobie wszyscy!:)
 • codzienna wieczorna integracja przy dźwiękach gitary:)

 

Szczegóły w zakładce PROGRAM. 

 

W cenie :


 • 4 x spływ górskim rzekami Sava oraz Soca
 • 6 noclegów pokojach hostelowych o wysokim standardzie
 • śniadania
 • nowoczesne kanadyjki pneumatyczne oraz sprzęt asekuracyjny
 • specjalistyczna odzież i obuwie neoprenowe
 • opieka wykwalifikowanych instruktorów: kajakarzy górskich i ratowników
 • ubezpieczenie NW i KL (sporty wysokiego ryzyka)
 • składka na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny
 • film z wyjazdu dla każdego!

 

Cena nie obejmuje:

 • wstępów: kanion Vintgar (5 euro), wodospad Savica (5 euro), kolejka Vogel (14 euro), łódź na wyspę Bled (6 euro) zwiedzanie zamku (5 euro), wypożyczenie roweru 5 euro
 • gwarancji pokoju dwuosobowego (+400 zł)
 • dojazdu (płatny dodatkowo + 400 zł)
 • wyżywienia oprócz śniadań

 

Pytania?

Zapraszamy do zapoznania się z warunkami uczestnictwa.

 

Półwysep Piran to połączenie zabytkowej zabudowy z nadmorską atmosferą i czystym, ciepłym morzem.

 

wodospad savica

 

slowenskie hale

 

kanion Vintgar

 

BEZPIECZEŃSTWO

Na naszych spływach górskich w Alpach przez 5 minionych sezonów gościliśmy już ponad 1500 osób. Na 4-6 uczestników przypada 1 instruktor / ratownik, doświadczony kajakarz górski. Bezpieczeństwo jest naszym priorytetem, a historia dowodzi skuteczności.

 

 

 • Dzień 1 - SOBOTA - 28 kwietnia 2018

Jeśli podróżujecie busem z nami, to spotykamy się w sobotę, 28 kwietnia o godz. 8:30 na Dworcu PKS w Katowicach. Jedziemy do Słowenii przez Czechy, Austrię. Po drodze zatrzymujemy się na spacer nad jeziorem Bled. Na miejscu w kwaterze powiniśmy być ok 20:30. Nocujemy w sympatycznym hostelu o dobrym standardzie z rodzinną restauracją na parterze. Więcej na ten temat w zakładce "noclegi".

 

Malownicze górskie jezioro Bled z uroczym kościółkiem na wyspie  Nowoczesny hostel o dobrym standardzie 
 • Dzień 2 - NIEDZIELA - 29 kwietnia 2018

Od rana wydajemy sprzęt pływający i odzież i wyruszamy na I odcinek spływu rzeką Savą. Nasz start mieści się na urokolim, nieco bardziej niż Bled dzikim jeziorze Bohinj, 200 metrów od wypływu rzeki Savy. Jest do dobre miejsce na szkolenie z techniki pływania i bezpieczeństwa, które jak zwykle obowiązkowo przeprowadzamy. Po wpłynięciu na rzekę niemal od razu wpływamy w przepiękny kanion, rzeka zwęża się do kilku metrów i przyspiesza. Za kanionem jej nurt z nowy staje się bardziej leniwy, ale atrakcji dostarczają liczne (bezpieczne) progi z naturalnych kamieni.

W drugiej części dnia proponujemy Wam jedną z dwóch lub obie atrakcje (dla wytrwałych). Zwiedzanie wodospady Savica i treking w okolicy i/lub wjazd kolejką na sczyt Vogel (1595 m n.p.m.), z którego roztacza się obłedny widok na oba jeziora i szczyty Trivglavskiego Parku Narodowego.

 

  Warto wybrać się zwłaszcza przy dobrej widoczności 

 

 • Dzień 3 - PONIEDZIAŁEK - 30 kwietnia 2018

Dziś planujemy - przy odpowiednio niskim stanie wody - mamy nadzieję spłynąć odcinek znacznie trudniejszy od poprzedniego. Rzeka Sava poniżej zapory ma trudność WW II-III, co oznacza dużo szybszy nurt, większe fale, a miejscami sporo przeszkód do pokonania. Etap nie jest długi, jego intensywność jednak rekompensuje to wszystko z nawiązką:)

Po południu odwiedzmy prawdziwy skarb rejonu, czyli wąwóz Vintgar - wzdłuż którego zbudowano kilometrową ściężkę widokową.

 

Kanion Salzy  Malowniczy kanion można podziwiać ze specjalnej ściężki widokowej. 

 

 • Dzień 4 - WTOREK - 1 maja 2018

Dziś żegnamy rejon Bohinj i Bled i wyruszamy w podróż na południe. Minąwszy stolicę kraju - Ljubljanę - po lewej stronie docieramy w rejon Skocjańskich Jam - mniej znanego od Postojnej, a naszym zdaniem ciekawszego kompleksu podziemnych korytarzy z gigantycznym podziemnym kanionem przywołujących na myśl sceny z Hobbita. Po zwiedzaniu jaskini udajemy się na słoweńskie wybrzeże Adriatyku, do uroczej miejscowośći Piran, w której spędzimy 2-3 h, dla chętnych wypożyczenie roweru i krótka wycieczka nadmorską promenadą. Z Piranu kierujemy się na północ w rejon Bovca, czyil naszej bazy na kolejne 3 dni

Podziemny wielokilometrowy kanion Jam Skocjańskich  Rower to najprzyjemniejszy sposób na sprawne zwiedzanie miasteczka 
 • Dzień 5 - ŚRODA - 2 maja 2018

Dziś pływamy rzekę Socę! Soca generalnie niesie więcej wody i więcej ciekawych odcinków do zaoferowania. My zaczniemy od górnego biegu rzeki, gdzie czekaać nas będzie szybki nurt, sporo przeszkód i bajeczne krajobrazy. Ostatnie kilometry dzisiejszego odcinka to szeroka dolina, wolniejszy nurty i cudowne widoki na pasmo wokół szczytu Kanin 2,293 m n.p.m. Po południu zwiedzimy sobie najwyższy wodospad Alp Julijskich - Bokę (102 m od korony do podstawy) oraz urocze jeziorko Slap Virje.

Podziemny wielokilometrowy kanion Jam Skocjańskich  Najwyższy wodospad Alp Juliskich (102 m) 
 • Dzień 6 - Czwartek - 3 maja 2018

Na deser zostawilśmy sobie najbardziej wymagający odcinek - o regularnych trudnościach WW III. Soca przypomina tutaj "skalny ogród", bouldergarden, co wymaga od nas niesutannej uwagi i kluczenia między ogromnymi głazami. W drugiej części dnia dla chenych wjazd kolejką gondolową na sczyt Kanin (2293 m n.p.m.)

 

Nieoczekiwane spotkanie z przylanym kamieniem wysadza z raftu jak z siodła  Rower to najprzyjemniejszy sposób na sprawne zwiedzanie miasteczka 
 • Dzień 7 - PIĄTEK- 4 maja 2018

Rano opuszczamy Bovec i ruszamy w spokojną podróż do Polski. Przed nami cudownej urody przełęcz Predel z bajkowym jeziorem o tej samej nazwie już po włoskiej stronie. Przy sprzyjającym ruchu na drogach wygospodarujemy czas na obiad w Czechach:), a nasze głowy pełne pozytywnych wspomnień już planować będą kolejny wyjazd:)

 

Jezioro Predel po włoskiej stronie przełęczy  Magiczny Bovec to najlepsza baza wypadowa dla aktywnych turystów  

Wybierz czy chcesz dojechac na wyjazd własnym autem czy też za pośrednictwem oferowanego przez nas transportu! 

DOJAZD z NAMI

Umożliwiamy łatwy dojazd z Gdańska, Poznania, Wrocławia, Warszawy i Katowic. 

Etap 1 - do Katowic docieracie we własnym zakresie, polecamy Polskiego Busa lub coraz szybsze pociągi. 

Etap 2 - z Katowic do Doliny Socy w Słowenii zabiorą Was komfortowe 9-osobowe busy. czas podróży - ok. 10 h. 

 

Nasze busy startują w sobotę, 28 kwietnia z Dworca PKS w Katowicach zbiórka o godz. 8:30.  Wyjazd o godz. 8:45

Koszt dojazdu w obie strony z Katowic oraz transferów na miejscu to 400 zł. Opcję dojazdu można zaznaczyć podczas wypełniania formularza zgłoszeniowego.

W drogę powrotną ze Słowenii wyruszamy w piątek o godz. 9:00, planowany przyjazd do Katowic - 21:00.

 

DOJAZD WŁASNY

Proponujemy trasę Katowice - Ostrava - brno - Wiedeń - Graz - Villach - Jesenice - Bled - Bohinj

Konkretne namiary na pensjonat otrzymacie po zapisaniu się na wyjazd. 

UWAGA: osoby wybierające się prywatnymi samochodami maja możliwość bezpłatnego parkingu na miejscu. Natomiast muszą liczyć się także z koniecznością codziennego dojazdu (5-15 km) na poszczególne odcinki rzeki i wykonania samodzielnie innych transferów. Po zakończonym płynięciu podwozimy kierowców do ich aut. 

Jesli nie odpowiada Ci ta forma - wybierz dojazd z nami.

Program przewiduje 6 noclegów ze śniadaniami po 3 noce w każdym z dwóch rejonów: Bled i Bovec

 

1. Rejon BLED

Nocujemy w Hostelu Pristavc nieopodal Bohijnskiej Bistricy i jeziora Bohinj. Obiekt jest w bardzo dobrym standardzie, do naszej dyspozycji są pokoje 4-8 osobowe z łazienkami. Do dyspozycji gości tv lounge, kuchnia oraz restauracja serwująca dania kuchni lokalnej i włoskiej (pizza z pieca). W całym obiekcie dostepne bezpłatne wi-fi.  Opcja pokoju dwuosobowego z dopłatą 360 zł za osobę za cały wyjazd.

 

Camping Saggraben 
Impreza ogniskowo-muzyczna 
Pokój czteroosobowy 
 
Rejon Bled i Bohinj 
Majówka 2018 

Program przewiduje 6 noclegów ze śniadaniami po 3 noce w każdym z dwóch rejonów: Bled i Bovec

 

2. Rejon BOVEC

 

Nocujemy w Hostelu w samym centrum miasteczka. Obiekt w typie górskiego schroniska, z tarasem i opcją ogniska. W środku ładnie wyremontowany, z dużym pomieszczeniem socjalnym z salą komnikową. Malutka kuchnia również w obiekcie. Wifi dostępne.

 

sympatyczne klimaty hostelowe w górskiej stolicy Słowenii 
Impreza ogniskowo-muzyczna 
integracja w przytulnej sali kominkowej podczas Majówki 2018 
 
Rejon Bled i Bohinj 
Majówka 2018 

Film z Majówki 2017 (z rzeki Savy oraz rejonu Bled/ Bohinj) bez Skocjańskich Jam, nadmorskiego piranu i Bovca

 

 

 

 

Wakacyjne filmy pokazują rejon Bovca