Zobacz opinie

Rafting SŁOWENIA 7 dni / Cena Od 1699 zł Powrót

Kondycja Adrenalina Malowniczość Impreza
Soca - perła Alp Julijskich i jeden z największych skarbów niedocenianej Słowenii. Rafting w sercu Triglavskiego Parku Narodowego, najlepszy pomysł na tygodniowe, aktywne wakacje!

 

 

Wyjazd życia! Świetna zabawa, cudowne widoki, szansa na spróbowanie czegoś nowego :)

ASIX / 2016-07-13

 

 

RAFTING SŁOWENIA 7 dni

 

Jeśli planujecie sobie dłuższy raftingowy urlop, to wypad do słonecznej Słowenii jest dla Was idealny. Podczas tego wypadu będzie mieli okazję popływać błętkitną, krystaliczną Socą, przyciągającą co roku tysiące amatorów sportów wodnych.

W programie czekają nas także piesze wycieczki w Alpy Julijskie, pobyt w górskiej stolicy Słowenii - Bovec'u, podziwianie najwyższego wodospadu Słowenii (Boka 102 m), ogniska, gitarowania i wiele innych atrakcji. Dodatkowo - dla Waszej wygody - nocujemy w wysokich standardów apartamentach.

 

kanadyjki pneumatyczne - największa radość ze spływu! Wyjazdy raftingowe w Alpy, to świetna zabawa w gronie zakręconych ludzi. Podczas raftingu w Dolinie Salzy można spróbowac także hydrospeedu! Wrażeń dostarcza także piesza wycieczka na wodospady Wasserlochklamm.

 

 • Zależy Wam na pokoju dwuosobowym? Sprawdźcie zakładkę NOCLEGI opcje gwarancji pokoju dwuosobowego.
 • Chcesz dojechać samodzielnie? Nie ma problemu - poczytaj zakładkę DOJAZD.
 • Masz pytania? Nie wiesz czy dasz radę? Sprawdź zakładkę FAQ lub skontaktuj się z nami.
 • Chcesz się zapisać? Wybierz datę w zakładce TERMINY i kliknij "ZAPISZ SIĘ" - zostaniesz przeniesiony do formularza zgłoszeniowego. 

 

W pigułce:

 • Błękitna Soca - perła Alp Julijskich
 • Bovec - letnia i aktywna stolica Słowenii
 • Triglavski Park Narodowy
 • obok raftingu opcja kanioningu
 • jezioro Slap Virje i wodospad Boka
 • stopniowalna trudność - codziennie zwiększamy prędkość
 • idealny dla początkujących - poradzą sobie wszyscy!:)
 • ognisko na początek i na zakończenie wyjazdu:)

 

Szczegóły w zakładce PROGRAM. 

 

W cenie :

 • 5 dni aktywności 
 • 6 noclegów - 4 noclegi w apartamentach w Słowenii, 2 noclegi w Austrii
 • nowoczesne kanadyjki pneumatyczne oraz sprzęt asekuracyjny
 • specjalistyczna odzież i obuwie neoprenowe
 • opieka wykwalifikowanych instruktorów: kajakarzy górskich i ratowników
 • ubezpieczenie NW i KL (sporty wysokiego ryzyka)
 • wieczorne ognisko i gitarowanie
 • składka na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny
 • film z wyjazdu dla każdego!

 

Cena nie obejmuje:

 • opcji kanioningowej (dopłata dla chętnych: +200 zł)
 • dodatkowych opcji noclegowych (zobacz NOCLEGI)
 • dojazdu (płatny dodatkowo + 350 zł)
 • wyżywienia (restauracje codziennie w zasięgu kilkuset metrów)

 

Pytania?

Zapraszamy do zapoznania się z warunkami uczestnictwa.

 

Próg w Wildalpen, naturalny tor kajakowy

 

przerwa na lunch

 

sprzęt już gotowy

 

Każdego dnia zwiększamy poziom trudności, cały czas gwarantując uczestnikom 100% bezpieczeństwa.

 

BEZPIECZEŃSTWO

Na naszych spływach górskich w Alpach przez 4 minione sezony gościliśmy już ponad 2500 osób. Na 4-6 uczestników przypada 1 instruktor / ratownik, doświadczony kajakarz górski. Bezpieczeństwo jest naszym priorytetem, a historia dowodzi skuteczności.

 

 

 • Dzień 1 - NIEDZIELA

Jeśli podróżujecie busem z nami, to wyjazd jest każdorazowo o godz. 9:00 z Dworca PKS w Katowicach. Po drodze do Słowenii zatrzymujemy się w Austrii na nocleg w malowniczej Dolinie Salzy. Jeśli podróżujecie własnymi autami, spotykamy się z Wami w Austrii, szczegóły znajdziecie w zakładce DOJAZD. Wieczór spędzamy przy zapoznawczym ognisku:).

Krystaliczna Soca to unikat w skali całej Europy 
Impreza ogniskowo-muzyczna 

 

 • Dzień 2 - PONIEDZIAŁEK

Wcześnie rano (ok 8:00) wyruszamy i po kilku godzinach docieramy do Słowenii. Ok. godz. 12:30 meldujemy się w miejscowości Bovec. Po krótkim odpoczynku, wydajemy sprzęt i ruszamy nad rzekę!:) Zaczynamy od szkolenia z techniki wiosłowania i procedur bezpieczeństwa. Błękitna Soca oferuje kilka odcinków, my – z racji pierwszego dnia – wybieramy sekcję spokojniejszą, która pod koniec dnia pokazuje jednak niemały pazór. Pierwszy dzień traktujemy treningowo, by przygotować się na wzrastające z każdym dniem emocje.

Na spragnionych regionalnej kuchni czekają w Bovcu wspaniałe restauracje. 

 

Odpoczynek w czasie spływu, opalamy się, kąpiemy i podziwiamy najpiękniejszą dolinę w Europie  Bovec to cudowne alpejskie miasteczko, które gromadzi przede wszystkim amatorów aktywnego wypoczynku 

 

 • Dzień 3 - WTOREK

Dziś czeka nas wymagający dzień. Po pierwsze, wybierzemy się na górny odcinek Socy. Rzeka będzie wąska i przybędzie w korycie wapiennych skał. Po drugie, czeka nas kilkugodzinna wycieczka na położone na wysokości 1400 m n.p.m., górskie jezioro Krnsko. Wieczorem – wychodzimy do miasta bądź socjalizujemy się na kwaterze;) Byle z umiarem, gdyż kolejnego dnia czeka nas mocny raftingowy akcent.

 

W górnym biegu Soca usiana jest przeszkodami, co czyni spływ nieco bardziej wymagającym, ale też wysoce satysfakcjonująćym  Słoweńskie Morskie Oko zachwyca spokojem i ciszą, gdyż dostać się można do niego wyłącznie pieszo. 

 

 • Dzień 4 - ŚRODA

Przed nami najtrudniejszy odcinek rzeki Soca – sekcja Sprenica – Trnovo. Truność wzrasta nam do stopnia III w międzynarodowej skali trudności white water. Szybki nurt, większy spadek i gigantyczne głazy w korycie rzeki. Emocjonujący odcinek zapadnie na długo w pamięć;)

Po południu chętni będą mogli skorzystać z opcji kanioningu (dodatkowa opłata 200 zł), czyli hybrydy wodno-wspinaczkowej. Skoki, zjazdy, ślizgawki, a wszystko to w naturalnym kanionie Susec

 

Soca za Srpenicą zwęża i przyspiesza osiągając regularne WW III na wielokilometrowym odcinku.  Ciągle nowa aktywność wodno-górska - kanioning dostepny jako opcja podczas Rafting Słowenia 7 dni z M-CANOE 

 

 • Dzień 5 - CZWARTEK

Po wyczerpującym dniu poprzednim każdy chętnie przywita nieco lżejszy dzień. Dziś wybierzemy się na dolny odcinek rzeki Soca, rozpoczynający się przy słynnym Moście Napoleona, stanowiącym atrakcję samą w sobie. Na wodzie, wyedukowani już i doświadczeni, będziemy mogli skupić się na podziwianiu widoków. Chętni będą mogli spróbować swych sił w instruktorskich kajakach jednoosobowych. 

 

Kajaki jednoosobowe - tutaj możesz spróbować i zdecydować czy chcesz zapisać się na pełny tygodniowy kurs.  Kamienny most nazwany na czesc Cesarza Francuzów, który pierwszy przeprawiał się w tym miejscu wraz ze swym wojskiem 

 

 • Dzień 6 - PIĄTEK

Rano opuszczamy naszą kwaterę i wyruszamy w podróż do Austrii. Po drodze zatrzymamy się na dwugodzinną wycieczkę na wodospady. Wieczorem organizujemy pożegnalne ogniskoJ

 

Krótka wycieczka brzegiem aby obejrzeć trudne miejsce. Decyzja? Płyniemy!   

 

 • Dzień 7 - SOBOTA

Wyruszamy z powrotem do Polski, by po krótkim odpoczynku wrócić do świata i zacząć planować kolejny aktywny wypadJ

NOCLEGI W SŁOWENII

Cztery noce spędzimy w miejsowości Bovec, letniej górskiej stolicy Słowenii. Miasteczko jest niezwykłej urody, otoczone pasmami Alp Julijskich. Do dyspozycji pozostają 4 lub 6 osobowe apartamenty z w pełni wyposazoną kuchnią i łazienką. 

 

Najczęściej wybierane przez nas miejsce na skraju miasteczka. 
Schludne, czyste i świetnie wyposażone apartamenty na Raftingu w Słowenii 

 

NOCLEGI W AUSTRII

Dwie noce spędzimy na uroczo położonym kempingu w Dolinie Salzy w Austrii. Jest wiele korzyści takiego rozwiązania: po pierwsze trwającą ponad 10 godzin podróż rozłożymy na 2 tury, po drugie będziemy mieli możliwość zorganizowania imprez ogniskowych:)

Na kempingu przenocujemy w budynku restauracji/recepcji (na zdjęciu) dysponującym 2 pokojami wieloosobowymi o charakterze hostelowym. Na krótki pobyt z pewnością wystarczy:)

 

Camping Saggraben 
Impreza ogniskowo-muzyczna 

Wybierz czy chcesz dojechac na wyjazd własnym autem czy też za pośrednictwem oferowanego przez nas transportu! 

DOJAZD z NAMI

Umożliwiamy łatwy dojazd z Gdańska, Poznania, Wrocławia, Warszawy i Katowic. 

Etap 1 - do Katowic docieracie we własnym zakresie, polecamy Polskiego Busa lub coraz szybsze pociągi. 

Etap 2 - z Katowic do Doliny Salzy w Austrii* zabiorą Was komfortowe 9-osobowe busy. czas podróży - ok. 6 h. 

*Austria jest pierwszym przystankiem w podróży do Słowenii kontynuowanej nastepnego dnia (ok. 4h podróży).

 

Nasze busy startują każdorazowo w niedziele z Dworca PKS w Katowicach zbiórka o godz. 08:45.  Wyjazd o godz. 09:00.

Koszt dojazdu w obie strony z Katowic to 350 zł. Opcję dojazdu można zaznaczyć podczas wypełniania formularza zgłoszeniowego.

 

W drogę powrotną z Doliny Salzy wyruszamy w sobotę o godz. 9:30, planowany przyjazd do Katowic - 16:00.

 

DOJAZD WŁASNY

Proponujemy trasę Katowice - Ostrava - Brno - Wiedeń - St. Polten - Ybbs an der Donau (i tutaj zjazd z austrady na drogę nr 25 kier. Palfau).

Camping Saggraben znajduje się po lewej stronie, ok. 1 km za miejscowością Untere Palfau. Z Austrii do Słowenii pojedziemy juz kolumną:)

Istnieje też opcja dojazdu bezpośrednio do Słowenii, na poniedziałek na godz. 12:00. Konkretne namiary na pensjonat otrzymacie po zapisaniu się na wyjazd. 

Ewentualny przyjazd do Słowenii w niedzielę możliwy po indywidualnej konsultacji z nami (alpy@m-canoe.pl lub +48 661 633 560).

UWAGA: osoby wybierające się prywatnymi samochodami maja możliwość bezpłatnego parkingu na miejscu. Natomiast muszą liczyć się z koniecznością codziennego dojazdu (5-25 km) na poszczególne odcinki rzeki. Po zakończonym płynięciu podwozimy kierowców do ich aut. 

Jesli nie odpowiada Ci ta forma - wybierz dojazd z nami.

Impreza Start Koniec Dni Cena od
Czerwiec
Rafting SŁOWENIA 7 dni [S1] 24-06-2018 30-06-2018 7 1699 zł Zapisz się! Zapisz się!
Lipiec
Rafting SŁOWENIA 7 dni [S2] 08-07-2018 14-07-2018 7 1699 zł Zapisz się! Zapisz się!
Rafting SŁOWENIA 7 dni [S3] 22-07-2018 28-07-2018 7 1699 zł Zapisz się! Zapisz się!
Sierpień
Rafting SŁOWENIA 7 dni [S4] 05-08-2018 11-08-2018 7 1699 zł Zapisz się! Zapisz się!
Rafting SŁOWENIA 7 dni [S5] 19-08-2018 25-08-2018 7 1699 zł Zapisz się! Zapisz się!
Wrzesień
Rafting SŁOWENIA 7 dni [S6] 02-09-2018 08-09-2018 7 1699 zł Zapisz się! Zapisz się!

Pianka dobrze chroni nas przed utratą ciepła

 

Gdy nabędziemy umiejętności mozemy mierzyć się z trudniejszymi odcinkami górskiej rzeki.

 

Soca sprawia, ze na wodzie jest co robić!

 

Jak to dobrze być już blisko chłodnej Socy.

 

Chwilę przed startem jest czas na zdjęcia.

Dolina Socy między Cezsocą a Boką

 

Marian popatrz jak tu ładnie;)

 

 

Kanion Susec - finałowe 12 metrów zjazdu

 

Kanion Susec - super zabawa

W Słowenii, w dolinie Socy oferujemy wyjazd raftingowy połączony z jednodniowym kanioningiem. Słowenia to słoneczny, śródziemnomorski kraj o specyficznym górskim mikroklimacie. Bajkowe Alpy Julijskie to kopalnia aktywności outdoorowych, raftingu, kanioningu, hikingu, paralotniarstwa, trekkingu oraz wspinaczki. Dodatkowo jest to jeden z intensywniej nasłonecznionych rejonów Alp, a białe słoweńskie wino zadowoli nawet koneserów.