Zobacz opinie

Rafting TYROL 7 dni / Cena Od 1699 zł Powrót

Kondycja Adrenalina Malowniczość Impreza

Tyrol to propozycja dla prawidziwych łowców adrenaliny: potężne lodowcowe rzeki tworzą naturalnyrollercoaster dla amatorów raftingu, a atrakcje dodatkowe nie pozwalają stygnąć popołudniami.

 

Genialny wyjazd (Rafting Tyrol Hard) z dużą domieszką adrenaliny. Polecam ludziom szukającym niespotykanych wrażeń. Genialna kadra, pełen profesjonalizm instruktorów, a przy tym bardzo swobodna, przyjacielska atmosfera. Program wyjazdu bardzo fajnie wyważony. Kemping, kolejny pozytyw, super lokalizacja, malownicze góry na wyciągnięcie ręki. Zdecydowanie polecam!

PIOTREK / 2015-09-01

 

RAFTING TYROL 7 dni

 

Tyrol to propozycja dłuższego wakacyjnego wyjazdu dla osób o bardzo dobrej kondycji, umiejących dobrze pływać i poszukujących naprawdę mocnych wrażeń i nie ma w tym ani krzty przesady. Jeśli chcesz po prostu emocji, a nie ich ekstremalnej wersji, wybierz lepiej 7-dniową Słowenię lub weekendową Austrię;)

Program raftingowy zakłada pływanie rzek o trudności WW II-IV, a więc stopień wyżej od innych programów. Wybrane odcinki charakteryzują się dużą regularnością trudności, sporym ryzykiem wywrotki i pływania wpław. Oczywiście wszystko to jest elementem takiego pływania i nie stanowi jako takiego problemu, pod warunkiem, ze ktoś lubi ekstremalne przeżycia, nie spanikuje i wypełni procedury bezpieczństwa wyłożone i przećwiczone podczas szkolenia:) 

Poza czterema bardzo interesującymi odcinkami raftingowymi czeka nas również moc innych atrakcji, od parku Area 47 przez najdluższy w Alpach alpine coaster (6 km) czy woospady Wellerbrucke oraz zatopiony kościół na jeziorze Riese.

 

kanadyjki pneumatyczne - największa radość ze spływu! Wyjazdy raftingowe w Alpy, to świetna zabawa w gronie zakręconych ludzi. Odpoczywamy i omawiamy dalszą część płynięcia. Unikalny park wodny z wyjątkowymi atrakcjami

 

 • Zależy Wam na noclegach o wyższym standardzie? Sprawdźcie zakładkę NOCLEGI
 • Chcesz dojechać samodzielnie? Nie ma problemu - poczytaj zakładkę DOJAZD
 • Masz pytania? Nie wiesz czy dasz radę? Sprawdź zakładkę FAQ lub skontaktuj się z nami 
 • Chcesz się zapisać? Wybierz datę w zakładce TERMINY i kliknij "ZAPISZ SIĘ" - zostaniesz przeniesiony do formularza zgłoszeniowego. 

 

W pigułce:

 • potężne tyrolskie rzeki lodowcowe
 • fantastyczny dziko położony kemping 
 • area 47 - park wodny z adrenaliną
 • alpine coaster - zjazd 6 km z 1500 m n.p.m.
 • ciekawe miejsca: Wellerbrucke, jezioro Riese
 • ognisko na początek i na zakończenie wyjazdu:)

Szczegóły w zakładce PROGRAM. 

 

W cenie :

 • 5 dni aktywności 
 • 6 noclegów pod namiotami - 2 noclegi w Dolinie Salzy i 4 noclegi w Tyrolu
 • nowoczesne kanadyjki i minirafty pneumatyczne oraz sprzęt asekuracyjny
 • specjalistyczna odzież i obuwie neoprenowe
 • opieka wykwalifikowanych instruktorów: kajakarzy górskich i ratowników
 • ubezpieczenie NW i KL (sporty wysokiego ryzyka)
 • wieczorne ognisko i gitarowanie
 • składka na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny
 • film z wyjazdu dla każdego!

Cena nie obejmuje:

 • wstępu do parku Area 47 (10 euro) 
 • biletu na alpine coaster (11 euro)
 • dodatkowych opcji noclegowych (zobacz NOCLEGI)
 • dojazdu (płatny dodatkowo + 350 zł)
 • wyżywienia (restauracje na kempingach)

 

Pytania?

Zapraszamy do zapoznania się z warunkami uczestnictwa.

 

Praca załogi w pontonie wymaga maksymalnej koordynacji.

 

Wellerbrucke to słynna sekcja Adidas Sickline - nieoficjalnych mistrzostw świata w kajakarstwie górskim.

 

W wodach sztucznego jeziora Resia zatopionych jest kilkanaście wiosek.

 

Z dołu nie wyglądało tak strasznie;)

 

BEZPIECZEŃSTWO

Na naszych spływach górskich w Alpach przez minione sezony gościliśmy już ponad 2500 osób. Na 4-6 uczestników przypada 1 instruktor / ratownik, doświadczony kajakarz górski. Bezpieczeństwo jest naszym priorytetem, a historia dowodzi skuteczności.

 

 

 • Dzień 1 - NIEDZIELA

Jeśli podróżujecie busem z nami, to wyjazd jest każdorazowo o godz. 9:00 z Dworca PKS w Katowicach. Po drodze do Tyrolu zatrzymujemy się na nocleg w malowniczej Dolinie Salzy. Jeśli podróżujecie własnymi autami, możecie spotkać się z nami w Dolinie Salzy lub pojechać wprost do Tyrolu, szczegóły znajdziecie w zakładce DOJAZD. Wieczór spędzamy przy zapoznawczym ognisku:).

Camping Saggraben 
Impreza ogniskowo-muzyczna 

 

 • Dzień 2 - PONIEDZIAŁEK

Wcześnie rano wyruszamy busem w dalszą podróż (ok 8:00) i po kilku godzinach docieramy do Tyrolu. Ok. godz. 12:30 meldujemy się na Mountain Camping w miejscowości Jerzens w dolinie Pitztal. Po krótkim odpoczynku, wydajemy sprzęt i ruszamy nad rzekę!:) Wyruszamy na jedną z najsławniejszych tyrolskich sekcji raftingowych - Imster Schlucht. To idealne miejsce na rozpoczęcie przygody z potężnymi lodowocymi rzekami. Na początku jest czas na naukę niezbędnych manewrów, a nurt nabiera mocy stopniowo, częstując nas od połowy odcinka długimi i mocnymi bystrzami. Pozostanie w łódce zdecydowanie nie oznacza, ze wyjdziemy z tej przygody suchą stopa;) Maksymalna trudność: WW III. Po pływaniu odwiedzimy jeszcze wodospady Wellerbrucke (na zdjęciu z kajakarzem).

Pierwsze bystrze pod mostem drogowym w Imst.  Wellerbrucke - ekstremalne WW V/VI oglądamy tylko z brzegu:) 

 

 • Dzień 3 - WTOREK

Rozkręceni? ;) Pora więc zmierzyć się z jeszcze większa wodą;) Przed nami dzisiaj aż 2 odcinki jeden po drugim. Pierwszy, posłuży nam do dalszych ćwiczeń na wodzie, gdyż drugi przynosi nam po raz pierwszy trudność WW IV. Tosens Schlucht otwiera się kilkusetmetrowym odcinkiem nieustającej białej wody z licznymi i potężnymi falami oraz kamieniami, które musimy wyminąć. Kilka minut spokoju i znowu się zacznie.;) W drodze na odcinek pokonamy przełęcz (1700 m n.p.m.), której rozciąga się wspaniały widok na okoliczne szczyty i lodowce.

 

Więcej przeszkód, większy spadek, to jest to!  Panorama Innu w dole 

 

 • Dzień 4 - ŚRODA

Austria pokazała nam już co potrafi, teraz czas na Szwajcarię? Pozostając w tym samym bazowym campingu wyruszamy na podbój niedalekich krajów.

Raftingowo uraczy nas dziś Scoul Schlucht, o odmiennym charakterze, wąski, o większym spadku, z większą ilością przeszkód. Woda może nie będzi tu aż tak, ale za to jest co omijać! Bardzo przyjemne pływanie wzdłuży narciarskich i uzdrowiskowych rejonów miejscowości Scoul.

A po pływaniu wyskakujemy do Włoch, w końcu to tylko 10 km;) Tam nawiedzimy dolinę jeziora Resia, powstałego w wyniku budowy zapory wodnej. Przedsięwzięcie przykryło wodą liczne wioski, a pozostałością dawnego obrazu doliny wieża kościoła wystająca kilkanaście metrów ponad lustro wody. Po wszystkim lądujemy na biwaku, a dalszej części wieczoru nie trzeba nikomu przedstawiaćJ

 

Kanion Salzy  Widoczna oznaka niegdysiejszego osadnictwa w dolinie - wieża kościoła. 

 

 • Dzień 5 - CZWARTEK

Wracamy na ziemie austriackie. Dziś mierzymy się z rzeką Sanną, wąską, bardzo regularną rzeką o trudności WW III-IV z licznymi kataraktami. Bez przygód skończymy temat w 1,5 h. Wywrotki jednak będą nas kosztować dużo więcej czasu;) Sanna jest niezwykle malownicza, płynie momentami w głębokim wąwozie. Perełka w sam raz na koniec raftingowej przygody w Tyrolu;) Popołudnie wolne? Ależ skąd. Pływanie kończymy akurat w pobliżu parku wodnego Area 47 - prawdziwego raju dla aktywnej zabawy. Łapiemy się na wejście 16:00-19:00, dzięki czemu zapłacimy jedynie 50% dziennej stawki, a czasu na wszystkie zabawy w zupełności wystarczy. Oprócz gigantycznej wodnej skoczni, poduchy-wyrzutni czy pionowej, kilkudziesięciometrowej zjeżdżalni, mamy do dyspozycji także teren rekreacyjny (plażowy) i knajpę. Dla miłośników wysokości - flying fox - swobodny skok z wysokości 40 metrów lub tyrolka (nomen omen).

Scouler Schlucht przy średniej wodzie (MW)  Kanion Salzy 

 

 • Dzień 6 - PIĄTEK

Piątkowe przedpołudnie spędzamy w wagoniku najdluższego naturalnego rollercastera w Alpach! Połączony bilet pozwala na wjazd na górę (1450 m n.p.m.) wyciągiem krzesełkowym i ponad sześciokilometrowy zjazd wagonikiem alpine coastera:) Następnie ruszamy w stronę ojczyzny, zatrzymując się po drodze na nocleg w Dolinie Salzy. Przy pożegnalnym ogniu pozostanie nam powspominać minione dni:)

 

15 minut zjazdu wsród bajecznych alpejskich szczytów  Tosener Schlucht 

 

 • Dzień 7 - SOBOTA

Wyruszamy z powrotem do Polski, by po krótkim odpoczynku wrócić do świata i zacząć planować kolejny aktywny wypadJ

NOCLEGI W TYROLU

1. MOUNTAIN CAMPING - noclegi pod namiotami w cenie wyjazdu

Przepięknie położony camping w dolinie Pitztal. Kameralny, zielony, jednocześnie wyposażony we wszelkie potrzebne udogodnienia. Na gości czeka codziennie otwarta do późna knajpa, gdzie możemy zjeść w cenach polskich, a wypić w europejskich (piwko 3 euro).

Do dyspozycji budynek z prysznicami, suszarnia i miejsce do zmywania naczyń. Odległość namiot - budynek z knajpą i łazienkami ok. 100 metrów. Chętni mogą konsumować własnoręcznie wyłowionego ze stawu pstrąga. Lokalne koty, olbrzymi i niezwykle łagodny owczarek układają się przy namiotach łasi na przekąskę i głaskanie.

 

Cudowne miejce w dolinie Pitztal - to tam nocujemy 
bogaty wybór dań oraz ryby z własnej hodowli 

 

2. BUNGALOW na campingu

Na tym samym campingu istnieje możliwość wynajęcia 4-osobowego bungalowu. W środku na poziomie zero znajduje się kuchnia ze stołem na 6 osób, piecyk opalany drewnem, łazienka oraz aneks sypialny dla 2 osób. Pozostałe 2 osoby mogą spać na antresoli. Koszt wynajęcia dla dwóch osób to 200 zł za dobę. Przy 4 osobach zapłacimy łącznie 300 zł, a więc 75 zł za dobę/os.

 

 

budynek tuż przy restauracji i stawie 
Mountain Camp Jerzens - Rafting Hard Tyrol.  

 

NOCLEGI W DOLINIE SALZY

Dwie noce spędzimy na uroczo położonym kempingu w Dolinie Salzy w Austrii. 

 

Camping Saggraben 
Impreza ogniskowo-muzyczna 

Wybierz czy chcesz dojechac na wyjazd własnym autem czy też za pośrednictwem oferowanego przez nas transportu! 

DOJAZD z NAMI

Umożliwiamy łatwy dojazd z Gdańska, Poznania, Wrocławia, Warszawy i Katowic. 

Etap 1 - do Katowic docieracie we własnym zakresie, polecamy Polskiego Busa lub coraz szybsze pociągi. 

Etap 2 - z Katowic do Doliny Salzy w Austrii* zabiorą Was komfortowe 9-osobowe busy. czas podróży - ok. 6 h. 

*Dolina Salzy jest pierwszym przystankiem w podróży do Tyrolu kontynuowanej nastepnego dnia (ok 4h podróży)

 

Nasze busy startują każdorazowo w niedziele z Dworca PKS w Katowicach zbiórka o godz. 08:45.  Wyjazd o godz. 09:00

Koszt dojazdu w obie strony z Katowic to 350 zł. Opcję dojazdu można zaznaczyć podczas wypełniania formularza zgłoszeniowego.

 

W drogę powrotną z Doliny Salzy wyruszamy w sobotę o godz. 9:30, planowany przyjazd do Katowic - 16:00.

 

DOJAZD WŁASNY

Proponujemy trasę Katowice - Ostrava - brno - Wiedeń - St. Polten - Ybbs an der Donau (i tutaj zjazd z austrady na drogę nr 25 kier. Palfau).

Camping Saggraben znajduje się po lewej stronie ok 1 km za miejscowością Untere Palfau. Z Austrii do Tyrolu pojedziemy juz kolumną:)

Istnieje też opcja dojazdu bezpośrednio na kemping w Tyrolu na poniedziałek na godz. 12:00. Konkretne namiary na pensjonat otrzymacie po zapisaniu się na wyjazd. 

Ewentualny przyjazd do Tyrolu w niedzielę możliwy po indywidualnej konsultacji z nami (alpy@m-canoe.pl lub +48 661 633 560)

UWAGA: osoby wybierające się prywatnymi samochodami maja możliwość bezpłatnego parkingu na miejscu. Natomiast muszą liczyć się z koniecznością codziennego dojazdu (5-10 km) na poszczególne odcinki rzeki. Po zakończonym płynięciu podwozimy kierowców do ich aut. 

Jesli nie odpowiada Ci ta forma - wybierz dojazd z nami.

Impreza Start Koniec Dni Cena od
Lipiec
Rafting TYROL 7 dni [T1] 01-07-2018 07-07-2018 7 1699 zł Zapisz się! Zapisz się!
Rafting TYROL 7 dni [T2] 29-07-2018 04-08-2018 7 1699 zł Zapisz się! Zapisz się!
Sierpień
Rafting TYROL 7 dni [T3] 26-08-2018 01-09-2018 7 1699 zł Zapisz się! Zapisz się!


MAPA DLA TYROLU

 


Pokaż M-CANOE Rafting Tyrol na większej mapie

Sanna to przepiękna, wymagająca i bardzo regularna rzeka. Wisienka na tyrolskim torcie.

 

Nasze minipontony wyciskają z rzeki maksimum doznań.

 

Potężny big water. Inn kreuje tutaj niesamowite bystrza z falami o wysokości nawet 2 metrów.

 

Już po rozgrzewce gotowi na ostre wiosłowanie.

 

Praca załogi w pontonie wymaga maksymalnej koordynacji.

 

Czasem nie uda się po idealnej linii płynięcia, na szczęście po chwili odwój wypuszcza bez wywrotki.

 

Odpoczywamy i omawiamy dalszą część płynięcia.

 

Trudno uwierzyc, ze to ta sama (Inn) rzeka w górnym biegu

 

Wellerbrucke to słynna sekcja Adidas Sickline - nieoficjalnych mistrzostw świata w kajakarstwie górskim.

 

W wodach sztucznego jeziora Resia zatopionych jest kilkanaście wiosek.

 

Unikalny park wodny z wyjątkowymi atrakcjami

 

Z dołu nie wyglądało tak strasznie;)

 

Kolega skacze na poduchę, która wyrzuca nas w najmniej spodziewanym momencie!

 

15 minut zjazdu wsród bajecznych alpejskich szczytów

 

 

Cudowne miejce w dolinie Pitztal - to tam nocujemy

Rafting Hard Tyrol to eksplozja adrenaliny ekstremalny spływ górski na pontonie. Potężne rzeki lodowcowe white water do czwartego stopnia w skali. Fale sięgają tutaj nawet 2-3 metrów, a wywrotka jest praktycznie nieunikniona. Piękne i czyste tyrolskie szlaki czekają na Ciebie. Idealny pomysł na esktremalne i aktywne wakacje na każdą kieszeń.